Na co si dát pozor

Tento náš speciální blok má Sloužit Vám,našim zákazníkům,k tomu,abyste se vyhnuli,diplomaticky řečeno,nepodařeným nákupům vín.Při obchodování s vínem,stejně jako při obchodech s čímkoli jiným,se švindlovalo co svět světem stojí.A platí to i dnes (viz současné problémy s dovozem všech možných potravin z Polska.I když spíše bych měl napsat otravin,že).

A nyní tedy čemu je dobré se vyhnout a proč.

Nikdy bych si nekoupil: víno označené "vyrobeno ze směsi vín EU".Proč? Tak za prvé - když někdo něco vyrobí,chce to prodat,a je to kvalitní,neskovává se za EU,ale hrdě to spojuje se svým jménem.A za druhé - každý vinař (i jakýkoli jiný podnikatel) se snaží vydělat.A může-li ze svých hroznů vyrobit a prodat láhev vína za pět euro,proč by ho prodával někomu za padesát centů? Protože by to víno za těch pět euro nikdo nekoupil.Protože je podřadné,dobré leda na krabičák.Proto se sním nechlubí.A ještě horší je,že to víno se k nám doveze v cisterně,a mávnutím kouzelného proutku je z něho "pravé moravské" za padesát kaček.Dobré ovšem leda na umytí nohou...

Postupně si zde budete moci přečíst víc a konkrétnějších informací o švindlování s víny.

Nikdy bych si nekoupil:víno vyrobené firmou typu "Supervíno s.r.o.",kterých se v poslední době vyrojily mraky,a které nemají ani metr vinohradu.Za to mají "know-how" jak ojebávat zákazníky.Většinou jsou to nikoli vinaři,ale míchači.Dovezou (viz výše) statisíce litrů podřadných ale levných vín a různých nepitelných odpadů z Itálie,Španělska atd.,a smíchají je s našimi moravskými víny.A obratem Vám je prodají jako "echt moravské" víno.Konkrétní jména firem se zde dočtete později.

Nový web Spustili jsme nové webové stránky. Omlouváme se za nedostupnost některých sekcí.
Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.