Ať žije švindl...

I přes veškerou snahu Státní zemědělské a potravinářské inspekce-SZPI-se zdá,že se situace v oblasti švindlování s víny nejen nelepší,ale spíše zhoršuje.A tak díky těžkopádnosti státní správy a zejména díky totální neschopnosti a duševní impotenci našich slovutných poslanců a senátorů mají šejdíři a podvodníci žně.

A jaké jsou nejčastější prohřešky a na co si dát nejvíc pozor? Nejvíce se švindluje ředěním vína vodou(zdá se to neuvěřitelné,ale v "rekordním" vzorku našla inspekce 80% vody! Jak to proboha někdo mohl pít...),nadměrným a nepovoleným přislazováním(zde bylo zjištěno až 25x vyšší než povolené množství cukru),označováním levných dovozových vín za žádaná vína moravská,zázračné  přeměny odrůd v jiné odrůdy,které jsou velmi žádané a přidávání různých nepovolených přísad(chemie) za účelem zlepšení pitelnosti(jinak zcela nepitelných) vín.

Pro Vaši alespoň hrubou orientaci následně uvádím jména vinařů,vinařských firem a obcí,která se nejčastěji objevují v souvislosti s kontrolami SZPI,a to i opakovaně: Velké Bílovice a Vinařství Velké Bílovice,Zaječí a Vinařství U kapličky,Velké Pavlovice Vinium,Mutěnice,ZD Němčičky,Čejkovice a další.Perličkou bývají některá "vinařství" zpravidla ve formě eseróček sídlících v podivuhodných  místech.Příkladem budiž například UNEKOM s.r.o. z Hlučína na okraji Ostravy nbo VÍNO SÝKORA s.r.o. z Frýdku-Místku.

Že by se na ostravsku rubalo uhlí nebo tavilo železo?Nesmysl!To jsou přece vinařské oblasti jako fík!

A aby to nebylo jen obecně,tak jeden naprosto konkrétní případ: kontrola SZPI s číslem 14-000036-SZPI-CZ: při kontrole zachyceno nekvalitní víno,kontrola prodejce v Ostravě,víno lahvováno v Blatničce a distribuce firmou Vinotéka Hruška Víno Ostrava

Obávám se,že ve vínech takovýchto "vinařů" najdete všechno možné,ale pravdu rozhodně ne.

Nový web Spustili jsme nové webové stránky. Omlouváme se za nedostupnost některých sekcí.
Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.